1. Fejezet
Jaehyun pov.:
Vasárnap
reggel, fél nyolc és én már a reptéren ülök. A szüleim már rég leléptek a
munkájukra hivatkozva, így csak Mark üldögél mellettem.
- El tudod képzelni mekkora szívás ez Tuan? – Fordulok felé.
- El haver… Pont most – ingatja a fejét. – De nézd a jó oldalát, frissítheted az egyéjszakás kalandjaid számát – vigyorog rám perverzen.
- Beteg vagy – nevetek fel, a lelkem, már, ha van olyanom, mélyén tudva, igazat kell adnom neki.
- Te azért ne betegedj bele ebbe az egészbe. Csak fél évről van szó. Lazulj el, koncentrálj a „tanulásra”, én majd tartom itt a frontot.
- Afelől nincs kétségem – nevetek fel, de egy monoton női hang félbe szakít. Ideje felszállnom a gépemre.
- Hát akkor – áll fel mellőlem a legjobb barátom – jó utat haver és vigyázz magadra!
- Kösz, igyekszem – mondom lepacsizva vele, elindulva a kapuk felé.
- Aztán jót ne halljak felőled – kiált még utánam.
- Azt nem fogsz – fordulok még vissza egy pillanatra, majd végleg elbúcsúzva tőle indulok el az új életem felé.
Egy rettentően fárasztó és hosszú utazás után végre leszállt a gépem Inchonban. Összeszedve a cuccaim, majd az utolsók között elhagyom a repülőt. Mély levegőt veszek, amint leszállok, de azonnal el is fintorodom. Egyálltalán nincs „otthon” szaga ennek a helynek. Nyújtózkodok egyet, majd a busz felé veszem az irányt, ami elviszi az utasokat a terminálokig. Leszállva a járműről becsekkolok és váróba sétálok, ahol meglepődve vesze észre, hogy ki is jöttek elém. Elvigyorodva sétálok a nevemmel ellátott táblát szorongató lány elé.
- Szia Eunji, örülök, hogy látlak.
- Ha te mondod – morogja, majd a mellette álldogáló, nálam valamivel alacsonyabb srác felé fordul. – Ten, megnéznéd csomagokat?
- Persze – feleli mosolyogva a megszólított és már el is tűnik.
- Tudod, a gyerek munkát büntetik.
- Nagyon vicces vagy – forgatja meg a szemeit. – De a jövőben inkább maradj csendben.
- Ez ám a meleg fogadtatás. Semmi ölelés, semmi „milyen volt az utad?” – kérdezem, lebiggyesztve az ajkaimat.
- Először is, ölelgessen az, akinek hat anyja van, másodszor, pont nem érdekel milyen utad volt, elég baj az, hogy itt vagy, harmadszor, pont annyira örülök a jelenlétednek, mint te magad, szóval ne erőltessük a témát – mondja és mint egy végszóra megjelenik az előbbi srác a csomagjaimmal. – Hm, csak két bőrönd?
- Nem tervezek sokáig maradni – felelem.
- Én is ebben reménykedem – mosolyog rám, majd sarkon fordul és elindul a kijárat felé a srác pedig követi, hátra hagyva engem és a cuccaimat. Ez remek, forgatom meg a szemeim, majd összeszedelődszködve sietek utánuk. Már csak a parkolóban érem utol őket, ahol egy hatalmas fekete terepjáró mellett állnak.
- Hm, egy Isuzu D-Max, meg kell hagyni drága rokon, van ízlésed a kocsik terén – mondom elismerően.
- Kösz – veti oda, majd megragadja a bőröndjeim és nemes egyszerűséggel bedobja őket a zárt platóra. – Szállj be – adja ki az utastást és már be is pattan a volán mögé. Mivel a vele lévő srác befoglalja az anyósülést nekem már csak a hátsó marad, így nagyot sóhajtva szállok be én is.
Mivel Eunji nagyon jól elbeszélget a Ten nevű gyerekkel és engem teljes mértékben ignorál, úgy döntök előkotrom a telefonom meg a fülesem és pihenek egy kicsit, remélve, hogy mikor felkelek újra a szobámban leszek.
- Ébresztő Csipkerózsika – rántja ki valaki a fülemből a zene forrását, mire felmordulok. Kelletlenül nyitom ki a szemem és csalódnom kell. Még mindig a kocsi hátsó ülésén ülök. – Mr. Kim már bevitte a csomagjaidat – közli az unokahúgom, majd megindul a hatalmas ház felé én pedig követem. – Gyere, megmutatom a házat. – mondja mire bólintok egyet. Belépve a hatalmas ajtón egy kis előtér fogad minket, ahol letesszük a dzsekijeinket és megválunk a cipőinktől is, majd besétálunk a nappaliba, ami nagy és világos, a hatalmas ablakok és kellemes színek kelőképp otthonossá teszik a helyiséget. – Balra találod a konyhát és az étkezőt, ami Mrs. Kim és anya területe, de senki sem eszik meg érte, ha használod. Amúgy ehetsz a konyhában is. Jobbra van egy kis „edző terem” van bent pár gép, de többnyire táncra használjuk – világosít fel. Hm, tánc, ez egy jó pont!
- Az emeleten vannak a szobák. Balra a mi lakrészünk, jobbra pedig a tiéd. Kövess – indul meg a szemben lévő lépcsők felé. – Ez itt, nyit be az első szobába, ami a jobb oldalon található – a tanulószobád, van bent minden, ami kellhet. A második ajtó a fürdőé, de akár zárva is tarthatod, a szobádból is be lehet jutni. Ez pedig – nyit be a harmadik ajtón – a szobád. – Kellemes kis, na jó rohad nagy, helyiség. A tengerész kék és bézs falak, a nagy ablak és teraszajtó, a kis berendezési tárgyak és a bútorok meglehetősen jó kontrasztot alkotnak. – Mint látod van terasz, vannak kint székek és asztal is, ha kint szeretnél tartózkodni. A sötétebb ajtó vezet a fürdőbe, a másik a gardróbba, bár ahogy elnéztem a cuccaid, a szekrény is bőven elég lesz – kuncog, mire én is elvigyorodom. Na, tud ő normális is lenni! – Ha szükséged lenne valamire szólj nekem, vagy Mrs. Kimnek. Ha menni szeretnél valahova a kocsit a garázsban találod, a szürke Hyundai Tucson lesz a tiéd, de ha nincs kedved vezetni, csak szólj Mr. Kimnek és ő elvisz bárhova.
- Rendben – bólintok.
- Ja, majd elfelejtettem! A suli. Az első napon velem mész be, azaz kedden, holnap még hagyunk pihenni. Megmutatom majd, mit, hol találsz, aztán a többi a te dolgod, bár biztos vagyok benne, hogy apa szívesen segít majd.
- Oké.
- Ha nincs több kérdésed, akkor én megyek, hagylak kipakolni – mondja és elindul az ajtó felé, de még mielőtt kilépne megtorpan. – Vacsora általában hétkor, de ha nem eszel akkor, az sem baj, bár ma jó lenne, ha lent lennél, a szüleim örülnének neki. Illetve, este átjön pár barátom tanulni, azt ajánlom ne zavarj minket, ha kell valami szólj Mrs. Kinek – fejezi be mondandóját, majd már el is tűnik. Ez remek, akkor azt hiszem ideje pihenni, már fél négy és ha ébren akarok lenni a vacsoránál, akkor kell egy kis alvás. Ezzel a lendülettel le is dobom magam az ágyra, majd előkotrom a mobilom.
- El tudod képzelni mekkora szívás ez Tuan? – Fordulok felé.
- El haver… Pont most – ingatja a fejét. – De nézd a jó oldalát, frissítheted az egyéjszakás kalandjaid számát – vigyorog rám perverzen.
- Beteg vagy – nevetek fel, a lelkem, már, ha van olyanom, mélyén tudva, igazat kell adnom neki.
- Te azért ne betegedj bele ebbe az egészbe. Csak fél évről van szó. Lazulj el, koncentrálj a „tanulásra”, én majd tartom itt a frontot.
- Afelől nincs kétségem – nevetek fel, de egy monoton női hang félbe szakít. Ideje felszállnom a gépemre.
- Hát akkor – áll fel mellőlem a legjobb barátom – jó utat haver és vigyázz magadra!
- Kösz, igyekszem – mondom lepacsizva vele, elindulva a kapuk felé.
- Aztán jót ne halljak felőled – kiált még utánam.
- Azt nem fogsz – fordulok még vissza egy pillanatra, majd végleg elbúcsúzva tőle indulok el az új életem felé.
Egy rettentően fárasztó és hosszú utazás után végre leszállt a gépem Inchonban. Összeszedve a cuccaim, majd az utolsók között elhagyom a repülőt. Mély levegőt veszek, amint leszállok, de azonnal el is fintorodom. Egyálltalán nincs „otthon” szaga ennek a helynek. Nyújtózkodok egyet, majd a busz felé veszem az irányt, ami elviszi az utasokat a terminálokig. Leszállva a járműről becsekkolok és váróba sétálok, ahol meglepődve vesze észre, hogy ki is jöttek elém. Elvigyorodva sétálok a nevemmel ellátott táblát szorongató lány elé.
- Szia Eunji, örülök, hogy látlak.
- Ha te mondod – morogja, majd a mellette álldogáló, nálam valamivel alacsonyabb srác felé fordul. – Ten, megnéznéd csomagokat?
- Persze – feleli mosolyogva a megszólított és már el is tűnik.
- Tudod, a gyerek munkát büntetik.
- Nagyon vicces vagy – forgatja meg a szemeit. – De a jövőben inkább maradj csendben.
- Ez ám a meleg fogadtatás. Semmi ölelés, semmi „milyen volt az utad?” – kérdezem, lebiggyesztve az ajkaimat.
- Először is, ölelgessen az, akinek hat anyja van, másodszor, pont nem érdekel milyen utad volt, elég baj az, hogy itt vagy, harmadszor, pont annyira örülök a jelenlétednek, mint te magad, szóval ne erőltessük a témát – mondja és mint egy végszóra megjelenik az előbbi srác a csomagjaimmal. – Hm, csak két bőrönd?
- Nem tervezek sokáig maradni – felelem.
- Én is ebben reménykedem – mosolyog rám, majd sarkon fordul és elindul a kijárat felé a srác pedig követi, hátra hagyva engem és a cuccaimat. Ez remek, forgatom meg a szemeim, majd összeszedelődszködve sietek utánuk. Már csak a parkolóban érem utol őket, ahol egy hatalmas fekete terepjáró mellett állnak.
- Hm, egy Isuzu D-Max, meg kell hagyni drága rokon, van ízlésed a kocsik terén – mondom elismerően.
- Kösz – veti oda, majd megragadja a bőröndjeim és nemes egyszerűséggel bedobja őket a zárt platóra. – Szállj be – adja ki az utastást és már be is pattan a volán mögé. Mivel a vele lévő srác befoglalja az anyósülést nekem már csak a hátsó marad, így nagyot sóhajtva szállok be én is.
Mivel Eunji nagyon jól elbeszélget a Ten nevű gyerekkel és engem teljes mértékben ignorál, úgy döntök előkotrom a telefonom meg a fülesem és pihenek egy kicsit, remélve, hogy mikor felkelek újra a szobámban leszek.
- Ébresztő Csipkerózsika – rántja ki valaki a fülemből a zene forrását, mire felmordulok. Kelletlenül nyitom ki a szemem és csalódnom kell. Még mindig a kocsi hátsó ülésén ülök. – Mr. Kim már bevitte a csomagjaidat – közli az unokahúgom, majd megindul a hatalmas ház felé én pedig követem. – Gyere, megmutatom a házat. – mondja mire bólintok egyet. Belépve a hatalmas ajtón egy kis előtér fogad minket, ahol letesszük a dzsekijeinket és megválunk a cipőinktől is, majd besétálunk a nappaliba, ami nagy és világos, a hatalmas ablakok és kellemes színek kelőképp otthonossá teszik a helyiséget. – Balra találod a konyhát és az étkezőt, ami Mrs. Kim és anya területe, de senki sem eszik meg érte, ha használod. Amúgy ehetsz a konyhában is. Jobbra van egy kis „edző terem” van bent pár gép, de többnyire táncra használjuk – világosít fel. Hm, tánc, ez egy jó pont!
- Az emeleten vannak a szobák. Balra a mi lakrészünk, jobbra pedig a tiéd. Kövess – indul meg a szemben lévő lépcsők felé. – Ez itt, nyit be az első szobába, ami a jobb oldalon található – a tanulószobád, van bent minden, ami kellhet. A második ajtó a fürdőé, de akár zárva is tarthatod, a szobádból is be lehet jutni. Ez pedig – nyit be a harmadik ajtón – a szobád. – Kellemes kis, na jó rohad nagy, helyiség. A tengerész kék és bézs falak, a nagy ablak és teraszajtó, a kis berendezési tárgyak és a bútorok meglehetősen jó kontrasztot alkotnak. – Mint látod van terasz, vannak kint székek és asztal is, ha kint szeretnél tartózkodni. A sötétebb ajtó vezet a fürdőbe, a másik a gardróbba, bár ahogy elnéztem a cuccaid, a szekrény is bőven elég lesz – kuncog, mire én is elvigyorodom. Na, tud ő normális is lenni! – Ha szükséged lenne valamire szólj nekem, vagy Mrs. Kimnek. Ha menni szeretnél valahova a kocsit a garázsban találod, a szürke Hyundai Tucson lesz a tiéd, de ha nincs kedved vezetni, csak szólj Mr. Kimnek és ő elvisz bárhova.
- Rendben – bólintok.
- Ja, majd elfelejtettem! A suli. Az első napon velem mész be, azaz kedden, holnap még hagyunk pihenni. Megmutatom majd, mit, hol találsz, aztán a többi a te dolgod, bár biztos vagyok benne, hogy apa szívesen segít majd.
- Oké.
- Ha nincs több kérdésed, akkor én megyek, hagylak kipakolni – mondja és elindul az ajtó felé, de még mielőtt kilépne megtorpan. – Vacsora általában hétkor, de ha nem eszel akkor, az sem baj, bár ma jó lenne, ha lent lennél, a szüleim örülnének neki. Illetve, este átjön pár barátom tanulni, azt ajánlom ne zavarj minket, ha kell valami szólj Mrs. Kinek – fejezi be mondandóját, majd már el is tűnik. Ez remek, akkor azt hiszem ideje pihenni, már fél négy és ha ébren akarok lenni a vacsoránál, akkor kell egy kis alvás. Ezzel a lendülettel le is dobom magam az ágyra, majd előkotrom a mobilom.
*MtUan*
Hi bro. Megérkeztem… Nem olyan szörnyű, mint gondoltam… Azt leszámítva, hogy az unokahúgom pont annyira örül a látogatásomnak, mint én…xd
Hi bro. Megérkeztem… Nem olyan szörnyű, mint gondoltam… Azt leszámítva, hogy az unokahúgom pont annyira örül a látogatásomnak, mint én…xd
Adok magamról életet Marknak, majd
bedugom a fülesem és már el is alszom.
Nem sokkal később kelek fel arra, hogy valaki meglehetősen hangosan röhög fel a folyósón. Megdörzsölve a szememet nézem meg mennyi az idő, majd gyorsan fel is ülök az ágyban. Fél hét, mindjárt vacsora. Kipattanok az ágyból, kinyitom a bőröndjeim, majd feltúrva őket keresek elő pár ruhát, amit viselhetek, meg a fürdéshez szükséges cuccaimat, majd a fürdőbe sétálok, ahol kellemes meglepetés fogad. Minden van itt, ami csak kellhet, nem is kellett volna hoznom magammal. Elmosolyodva pakolom le a cuccaim, az erre fenttartott polcra, majd álloki neki a teendőinek.
Végül hét előtt két perccel, frissen, tisztán, szárazon jelenek meg az étkezőben, hatalmas mosollyal az ajkaimon.
- Szép estét mindenkinek – köszönök hangosan, mire minden tekintet rám szegeződik, de engem csak egy ragad magával. Hm, ez az utazás tényleg egyre izgalmasabb!
Nem sokkal később kelek fel arra, hogy valaki meglehetősen hangosan röhög fel a folyósón. Megdörzsölve a szememet nézem meg mennyi az idő, majd gyorsan fel is ülök az ágyban. Fél hét, mindjárt vacsora. Kipattanok az ágyból, kinyitom a bőröndjeim, majd feltúrva őket keresek elő pár ruhát, amit viselhetek, meg a fürdéshez szükséges cuccaimat, majd a fürdőbe sétálok, ahol kellemes meglepetés fogad. Minden van itt, ami csak kellhet, nem is kellett volna hoznom magammal. Elmosolyodva pakolom le a cuccaim, az erre fenttartott polcra, majd álloki neki a teendőinek.
Végül hét előtt két perccel, frissen, tisztán, szárazon jelenek meg az étkezőben, hatalmas mosollyal az ajkaimon.
- Szép estét mindenkinek – köszönök hangosan, mire minden tekintet rám szegeződik, de engem csak egy ragad magával. Hm, ez az utazás tényleg egyre izgalmasabb!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése